2Gen ile pistte otonom! – On track with autonomous 2Gen

KOLLMORGEN düşük voltaj için de uygun olan yeni motor jenerasyonunu geliştirdiğini açıkladı. Açıklama şöyle: “İkinci servo motor jenerasyonu olan AKM2G´nin başarılı başlangıcından sonra KOLLMORGEN şimdi de düşük voltaj alanında kullanım için yeni seriyi geliştiriyor. Servo teknolojisi ve hareket kontrol uzmanı olan firma, böylece AGV, robotik ve ayrıca medikal teknolojileri alanlarında AKM2G motorlar için artan talebe cevap veriyor. Bu sektörlerde 24, 48,72 ve 96 V DC besleme gerilimleri için yüksek performanslı kompakt motorlar giderek daha çok talep ediliyor.”

KOLLMORGEN announced that company expands its new generation of motors to cover the low voltage range.Following the successful launch of the second generation AKM2G servo motors, KOLLMORGEN is now expanding its new range for applications in the low voltage range. The specialist in servo drive technology and Motion Control is responding to increased demand for AKM2G motors for AGVs, robotics, and medical technology. Powerful compact motors for supply voltages of 24, 48, 72 and 96 V DC are increasingly in demand here.

Yetkililer ilk aşamada KOLLMORGEN’in AKM2G motorları düşük voltaj uygulamaları için gövde boyutu 3 olarak ürettiğini belirterek şu noktalara vurgu yapıyorlar: “Bu ürün geri besleme sistemi için standart olarak optik enkoder, hiperface DSL, EnDat ve ayrıca gücü kanıtlanmış rezolverleri kullanıyor. Bağlantı teknolojisi açısından M23 bağlantıları şu anda SpeedTec ve ayrıca hibrit Htec seçeneklerinde mevcut bulunuyor. Motor teknolojisi açısından düşük voltaj AKM2G servo motorlar; 0,6 ve 9 Nm arasında nominal tork sağlarken, 27 Nm de pik torku sağlayabiliyor. Bu durum yeni seri motorlar ile kompakt, mobil uygulamalar için en iyi değerlere ulaşılması anlamına geliyor. Lojistik tarafına göz attığımızda, günümüzde AGV de denilen otonom taşıma sistemlerinin ne kadar yaygınlaştığını görüyoruz. KOLLMORGEN´ın yeni seri AKM motorlarının önemli bir özelliği de daha az elektrik enerjisi ile yüksek performans yoğunluğu sağlaması. Bu özellikler 1:1 yeni düşük voltaj serisine aktarıldı. Bu durum makine mühendisliği açısından; küçük robotların tasarımı, otonom taşıma sistemleri ve ayrıca otomatik medikal teknoloji alanlarında yeni olanakların doğması demek. Bunun dışında KOLLMORGEN, kişiselleştirme konusundaki başarı faktörüne (başarısına) güvenmeye devam ediyor. Yeni seri, özel görevlerin konfigürasyonunun uygun şekilde kolayca yapılmasını sağlıyor ve müşteriye sıra dışı opsiyonlar için ek bir hareket alanı sunuyor.”

Bir cevap yazın