ABB ve B&R, SPS Fuarı’nda tam entegre çözümlerini sunacaklar – ABB and B&R present first fully integrated solution at SPS

ABB ve B&R SPS 2019’da ilk tam entegre çözümlerini sunmaya hazırlanıyor.

B&R Türkiye duyurdu: ABB robotları, B&R otomasyon portföyünün ayrılmaz bir parçası haline geldi. Yapılan açıklamada ABB’nin Robotics & Discrete Automation bölümünün bir parçası olan B&R, SPS’de ABB robotlarını ilk kez otomasyon sisteminin ayrılmaz bir parçası olarak sunacağı ve makine üreticilerinin gelecekte robotlar ile makine kontrol sistemlerini tek bir kaynaktan tedarik edebilecekleri belirtildi. Ayrıca, B&R fuar standında (Salon 7 / Stand 206) açık ve gerçek zamanlı iletişim çözümü olan OPC UA over TSN için kapsamlı bir ürün portföyü sunulacağı bilgisi paylaşıldı.

ABB robots become an integral feature of the B&R automation portfolio. As part of ABB’s Robotics & Discrete Automation business, B&R will be introducing ABB robots as an integral feature of its automation landscape at the SPS trade fair. Machine builders will be able to buy robots and their machine control system from a  single source. B&R will also be among the first to launch a comprehensive portfolio for open, real-time capable OPC UA over TSN communication – on display in Hall 7 / Booth 206.

Konu ile ilgili açıklamada sistemle ilgili şu bilgiler yer alıyor: “ABB robotlarının B&R otomasyon sistemine entegrasyonu, özel bir robot kontrol cihazı, özel kontrol kabini ve özel programlayıcıya olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Bu yeni çözüm karmaşıklığı azaltır ve senkronizasyonu optimize eder. Müşteriler benzeri görülmemiş hassasiyetten ve kullanıcı dostu programlardan yararlanır.”

B&R ürünleri OPC UA over TSN üzerinden konuşuyor

SPS’de, B&R’ın ayrıca OPC UA over TSN iletişim protokolü üzerine kapsamlı bir ürün yelpazesi sunacağı, ek olarak sergilenecek ürünler arasında X20 Kontrolörleri, Buscontroller, Endüstriyel PC’ler ve TSN Makine switch’inin de bulunacağı yapılan açıklamada yer alıyor. Böylece B&R, modüler ve esnek makine konseptleri için standart bir ağ sağlıyor denilen açıklamada, açık standardın çok sayıda protokolü tek bir arayüze sahip olan tek bir protokole indirgediği belirtiliyor. Açıklamada bu arayüzünde ağ katılımcılarıyla standart veri alışverişinde bulunduğu, bu sayede makine ve tesislerin geliştirilmesinin ve işletilmesinin oldukça basit hale geldiğine vurgu yapılıyor. .

Dağıtılmış kompakt sürücüler makine geliştirmeyi kolaylaştırıyor

Açıklamada son olarak şu konulara dikkat çekiliyor: “B&R standında ayrıca iki yeni ve kompakt motorlu sürücüler de tanıtılacak. Yeni ACOPOSmotor serisi cihazlar, modüler makine ve sistemlerin geliştirilmesini kolaylaştırır. Ek olarak, kontrol panosundaki montaj eforu ve alan gereksinimleri azalmış olur. Yeni motorlar 0,2 ila 0,35 kW güç aralığını kapsıyor ve en küçük varyantta sadece 60 mm x 90 mm (b x s) ölçmektedirler. Kompakt boyutlara rağmen, minimum 50μs ile kontrol devrelerine olanak veren tam teşekküllü bir servo amplifikatör entegre edilmiştir.”

Bir cevap yazın