İMDER Conexpo Latin Amerika Fuarı’na katılacak / İMDER will prticipate at Conexpo Latin America Santiago

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER), 2-5 Ekim 2019 tarihlerinde Şili’nin başkenti Santiago’da düzenlenecek Conexpo Latin Amerika Fuarı için hazırlıklarını tamamladı. İMDER Yönetim Kurulu Başkanı Merih Özgen, Latin Amerika pazarının en önem verdikleri hedef pazarlar arasında yer aldığını ve Türk iş makinesi üreticileri için büyük fırsatların olduğu bu pazarda Conexpo Latin Amerika Fuarı aracılığıyla yeni işbirliği imkanları için görüşmeler yapacaklarını açıkladı.

Construction Equipment Distributors and Manufacturers’ Association (İMDER) says the preparations finalized for CONEXPO Latin America Fair which will be held at Santiago, Chile between October 2-5, 2019 The Chairman of İMDER explained that 7 Turkish companies will attend the fair and 4 of them are İMDER members.

Yapılan ayrıntılı açıklamada şu bilgiler paylaşıldı: “Her 3 yılda bir düzenlenen Conexpo Latin Amerika Fuarı, bir önceki sefer 90’dan fazla ülkeden 32 bin kişiyi aşkın ziyaretçiyi ağırladı. Fuar süresince düzenlenecek konferanslar ve toplantılar ile Latin Amerika pazarının fırsatları katılımcılar ile paylaşılacak. Fuar aynı zamanda Türkiye, Kuzey Amerika, Almanya ve Çin pavilyonlarına ev sahipliği yapacak. Fuar sırasında kurulacak demo alanları ile güvenlik alanındaki son inovasyonlar ziyaretçiler ile paylaşılacak. Hükümet temsilcileri, akademisyenler, mühendisler, girişimciler ve yatırımcıların yoğun katılım gösterdiği fuar, İMDER’in Amerika’daki kardeş derneği Amerika Makine ve Ekipmanları Üreticileri Derneği (AEM) tarafından düzenleniyor. İş makinaları sanayinin en iyi uygulamalarının yer alacağı Conexpo Latin Amerika Fuarı, katılımcı firmaların yerel ve bölgesel pazardaki faaliyetlerini genişletmek için önemli bir platform görevi görüyor.”

“133 ülkede makinelerimiz çalışıyor.”

IMDER Yönetim Kurulu Başkanı Merih Özgen, sektöre ve fuarla ilgili şunları söyledi:
“Türk iş makinesi sektörü bugün 133 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Bir diğer ifadeyle yerli makinelerimiz bugün dünyanın 133 ülkesinde çalışıyor. Sektör olarak yeni hedef pazarlar ile ihracat ağımızı genişletmeye çalışıyoruz. Latin Amerika hedef pazarlar içinde büyük bir öneme sahip. Latin Amerika, 2026 yılına kadar inşaat sanayi büyüklüğünü 2 katına çıkarmayı hedefliyor. Bölgedeki inşaat sektörü harcamalarının 2021 yılına kadar 596.37 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Latin Amerika’da şu anda yapım aşamasında olan projelerin tutarı 285,28 milyar dolar olarak biliniyor. İnşaata hazır olan projelerin değeri ise 573,37 milyar dolar. Büyük bir potansiyel mevcut. Dolayısıyla bizler, sektör olarak, büyük fırsatlar sunan bu pazardan daha fazla pay almayı hedefliyoruz. Conexpo Latin Amerika Fuarı bu anlamda önemli adımlardan bir tanesi olacak. Fuara 7 Türk firması katılıyor, 4’ü İMDER üyesi. Umuyoruz ki katılan tüm Türk üreticilerimiz istedikleri sonuçlarla fuardan geri dönerler. Fuarda ayrıca sektörümüzdeki son gelişmeleri incelerken bir yandan da yeni işbirliği imkânlarını görüşeceğiz. İMDER olarak, iş makineleri sektörü olarak ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek ve ekonomimize güç katmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.”

CONEXPO Latin America is known as the largest and most prestigious construction and infrastructure trade show in Hispanic America and accepted as a perfect platform for all industry professionals to see the latest trends in heavy machinery, equipment, technology, innovations and quality services for the industry. CONEXPO Latin America is focusing on the needs of the region and the industry. The “Association of Equipment Manufacturers” AEM, owner of CONEXPO Latin America and CONEXPO-CON/AGG, held every three years in Las Vegas, USA, joins the Chilean Construction Chamber, CCHC, owner of the leading trade show in construction material,ExpoEdifica, to hold an unprecedented event.

CONEXPO Latin America 2015 by the numbers: ” More than 32,600 visitors, 90 countires, 300 exhibitors and 40,000 square meters ehhibit space.”

 

Bir cevap yazın