Makine Tanıtım Grubu (MTG), Düsseldorf’ta düzenlenen METAV Makine Fuarı’na katıldı

metavTurkish Machinery Group represented the sector in METAV Fair, held between 23-27 February 2016. Turkish Machinery has attended to METAV fair with 50 m2 stand. In Turkish Machinery booth, beside the representatives of Association of Turkish Machinery Manufacturers (MIB)  and Industrial Automation Manufacturers’ Association, General Secretary of MAKFED (Turkish Machinery Federation) took place to contact with related organizations.

Makine Tanıtım Grubu’nun (MTG), 23-27 Şubat 2016 tarihleri arasında Düsseldorf’ta düzenlenen METAV Fuarı’na katıldığı açıklandı. Yapılan açıklamada, Uluslararası METAV  – Metal Endüstrisi, Otomasyon ve Üretim Teknolojisi Fuarı’nın  bu yıl ilk kez Türkiye’nin Makinecileri’ni ağırladığı, Makine Tanıtım Grubu’nun yanı sıra Makine İmalatçıları Birliği (MİB) ve Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) yetkililerinin de görev alarak sektörlerini fuarda  temsil ettikleri belirtildi. Dünya genelinde 25’in üzerinde ülkeden 700’e yakın firmanın katıldığı fuarı yaklaşık 30 bin kişinin ziyaret ettiği vurgulanarak, fuarın makineciler tarafından öneminin altı çizildi.

Metal endüstrisi, otomasyon ve üretim teknolojileri alanının bu önemli ihtisas fuarına katılımla ilgili değerlendirme yapan Makine Tanıtım Grubu Başkanı Adnan Dalgakıran, Almanya’nın üç yılı aşkın bir süredir Türk makinecilerinin hedef ülkeleri arasında bulunduğunu vurgulayarak bu ülkeyle geliştirdikleri yeni işbirlikleri sayesinde sektörü daha da ileri taşıyacaklarını ifade etti. Milano’da düzenlenen EMO Fuarı’ndan sonra metal işleme konusunda Kuzey Avrupa’da düzenlenen ilk fuar olan METAV’da sektörü temsil etmekten memnuniyet duyduklarını belirten Makine Tanıtım Grubu Başkanı Adnan Dalgakıran şunları söyledi: “Dünya genelinde 200 ülkeye ihracat gerçekleştiren sektörümüzün, toplam ihracatı içinde yüzde 15’lik bir paya sahip olan Almanya’ya geçtiğimiz yıl gerçekleşen makine ihracatımız 2 milyar doların üzerinde oldu. Geçmişten gelen köklü ilişkilerimiz ve lojistik imkânlarımız sayesinde bu oranı daha da yukarı taşıyabileceğimize inanıyoruz. Bu kapsamda Almanya’yı hedef pazar olarak belirledik ve bu ülkedeki tüm partnerlerimizle beraber yeni işbirlikleri geliştirmek üzere sıkı bir çalışma yapıyoruz. Türk-Alman işbirliğini örnek bir model olarak geliştirip, bu ülkenin teknolojik birikiminden yararlanarak Türkiye’nin Makinecileri’ni imalat sanayinde daha da güçlü bir konuma taşıyacağız.”

Makine sektörünün markalaşması, AR-GE ve ortak tanıtım çalışmalarının organize edilmesi amacıyla 2007’den bu yana faaliyette olan MTG, METAV Makine Fuarı’na bu yıl ilk kez katıldı. Düsseldorf’ta 2 yılda bir gerçekleşen ve bu yıl 20. kez düzenlenen fuarda MTG, 50 m² stantla yer aldı.

Bir cevap yazın