Maktek 2014 Avrasya Fuarı, 14 Ekim’de İstanbul’da açılıyor

logoEngMakina imalatı ile takım tezgahları sektörünün ulusal mesleki örgütleri, fuar konusunda önemli bir iş birliğine imza attı. Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) yaptıkları iş birliğiyle Maktek Avrasya 2014 Fuarı’nı birlikte düzenliyorlar. Dünyanın en önemli makina ve takım tezgahı üreticilerini buluşturacak  900 milyon dolarlık iş hacmi üretmesi beklenen etkinlik, 14-19 Ekim 2014 tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Sanayiyi, teknolojik gelişme yoluyla ve birçok sektörün rekabet yeteneğini doğrudan doğruya artırarak etkileme gücüne sahip olan makina imalat ve takım tezgahları sektörü yetkilileri, Türkiye’nin 500 milyar dolarlık 2023 vizyonunda 100 milyar dolarlık iddialı ihracat hedefi belirlemiş durumdalar.  T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da desteklenen Maktek Avrasya 2014 Fuarı’nın, Bu yıl ikincisi düzenlenecek fuar, stratejik sektörler arasındaki koordinasyonun ve inovatif iş birliklerinin gelişmesine önemli bir katkı yapması bekleniyor.

Toplam 120 bin metrekare yer kaplayan 14 salonun tam kapasiteyle kullanılacağı Maktek Avrasya 2014 Fuarı´na, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen takım tezgahları, metal-sac işleme makinaları, tutucular-kesici takımlar, kalite kontrol-ölçüm sistemleri, CAD/CAM, PLM yazılımları ve üretim teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren bini aşkın firması ve firma temsilcileri katılacak. Almanya, Fransa, İspanya, Çin, İngiltere ve Tayvan  Maktek Avrasya 2014 Fuarı´nda milli katılım şeklinde yer alacaklar.

Bir cevap yazın