MAKTEK İzmir’in ziyaretçi sayısı arttı – MAKTEK İzmir’s number of visitors increased.

Türkiye sanayisinin gelişiminde önemli bir rol üstlenen makina sektörünün tüm paydaşlarını 2’inci kez bir araya getiren MAKTEK İzmir, 9-12 Ekim 2019 tarihleri arasında 35 bine yakın sektör profesyonelini aynı çatı altında buluşturdu. MAKTEK İzmir, 2017’ye kıyasla yüzde 8,2 ziyaretçi artışıyla 34.812 ziyaretçiyi ağırladı. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) iş birliği ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) desteğiyle düzenlenen fuarın beklentileri karşıladığı belirtildi. Özellikle Ar-Ge destekli inovasyon harikası yeni nesil ürünlerle sektörün fotoğrafını çeken fuar kapsamında gerçekleştirilen
makina satışıyla hedeflenen iş hacmine ulaşıldığına işaret edildi.

MAKTEK Izmir 2019 Fair hold second time at İzmir International Fair Center on October 9 -12, 2019. According to organizer and supporters the fair was succesful with increased visitors (34.812 with 8.2% increase compared to the number of the previous fair held in 2017) and machine sale contracts.

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü: Ege Bölgesi’nde her geçen sene büyüyen buluşmalar organize ettiğimizi söyleyebilirim.

MAKTEK İzmir’in oldukça verimli geçtiğinin altını çizen TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü şunları söyledi: “Aslına bakarsanız her anlamda oldukça verimli bir fuar dönemi geçirdik. 2017 yılına göre ziyaretçi sayımızda yüzde 8,2’lik bir artış söz konusu. Rakamlara bakarak Ege Bölgesi’nde her geçen sene büyüyen buluşmalar organize ettiğimizi söyleyebilirim. 17 ülkeden 370 firma ve firma temsilciliği 43.000 metrekare kapalı alanda yeni nesil ürünlerini MAKTEK İzmir Fuarı’nda sergiledi. İlk kez 2019 yılında Fuara katılan 88 yeni firma var. Bu yıl yerli ve yabancı toplam ziyaretçi sayımız 34.812’ye ulaştı. MAKTEK İzmir Fuarı, katılımcı ve ziyaretçilerin köklü buluşması olmak için her geçen sene daha güçlü adımlar atıyor. Hedeflediğimiz rakamlara ulaşmak bizi gelecek fuarlara hazırlanmamızda motive ediyor.”

TİAD Başkanı Fatih Varlık: MAKTEK Fuarları için TİAD olarak çalışmalarımiza devam ediyoruz.

TİAD Başkanı Fatih Varlık ise MAKTEK İzmir’in yeni nesil ürünlere ev sahipliği yaparak
sektörün analizini yaptığını söyledi. Fuarın Endüstri 4,0’a uygun ürünlerle sektörün gelecek vizyonunu da gözler önüne serdiğinin altını çizen Varlık, yeni MAKTEK Fuarları için TİAD olarak çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Fuar ilgilileri şu noktalara dikkat çekerek fuarın konum ve önemini aktardılar: “Fuarda, ziyaretçiler 4 gün boyunca yeni ürünleri inceleyip, teknolojiler hakkında bilgi edinme fırsatı yakaladı. Ayrıca katılımcı ve ziyaretçiler, MAKTEK kapsamında yeni pazarlara açılmak ve farklı iş imkanları oluşturmak için görüşmeler gerçekleştirdi. Fuar ayrıca; Türkiye’nin 2023 yılındaki ihracat hedefine ulaşmasında stratejik bir öneme sahip olan takım Tezgahları sektörlerinin dünyaya duyurulmasında önemli bir köprü
görevi görerek gücünü ortaya koydu.”

Bir cevap yazın