Sandvik Coromant’tan yeni yüksek hassaslıkta kesme sıvısı takımı

sandvik

Sandvik Coromant, announced that the fine boring tool with excellent chip control CoroBore® 826 which ensures excellent chip control and chip evacuation with the unique high precision coolant directed to the cutting edge,  was put on the market.

Sandvik Coromant, sorunsuz işleme ve kapalı delik toleransı için yüksek hassaslıkta (HP) kesme sıvısı takımı olan CoroBore® 826´yı piyasaya sürdü.  Takım veya fener mili çevresinde talaş sarması nedeniyle tezgah duruşlarının, hassas delik işlemede en çok karşılaşılan problemlerden birisi olduğuna dikkat çeken Sandvik Coromant yetkilileri, CoroBore® 826 HP’nin üzerindeki yüksek hassaslıkta nozul ile kesme sıvısı jetini talaşı etkin şekilde kontrol etmek ve kırmak için kesici kenara yönlendirdiğini belirttiler ve sonrasında, talaşların kolayca delikten boşaltılabileceğini söylediler. Yetkililer, ayrıca kullanıcı dostu adımlı ölçek ayarı (takım çapının) ile birlikte hassas delik işleme için mükemmel bir takım sunduğunu da vurguladılar.

Çok farklı çap aralığı için çözümler

CoroBore® 826 HP, 36-1260 mm (1,417-49,606 inç) aralığındaki gereksinimler için ideal hassas delik işleme takımıdır diyen yetkililer, takımın proses tekrarlanabilirliği için optimize edildiğini, mükemmel yüzey kalitesi ve dar delik toleransı sağladığını belirttiler. Yetkililer, kullanıcıların gereksinimlerine uygun optimum CoroBore® 826 HP hassas delik işleme çözümünü bulmalarını kolaylaştırmak için Sandvik Coromant’ın geniş yelpazedeki delik çapları için kapsamlı montaj kitleri sunduğunu açıkladılar. Entegre Coromant Capto® çözümünün, aralığı 35,45-91,65 mm (1,396-3,608 inç) olan küçük çaplı delik işleme için ideal olduğunu belirten yetkililer, 91,35-154,65 mm (3,596 -6,089 inç) aralığındaki çaplar için de en uygun olan dâhili karşı ağırlığa sahip modüler bir çözüm olduğunu söylediler. Yetkililer aralığı 154-1260 mm (6,063–49,606 inç) olan geniş çaplı delik işleme için ayrı bir hassas delik işleme kafası ile  yani esnek CoroBore XL sistemi ile birleştirilebileceğini söylediler.

Bir cevap yazın