Sandvik’ten yuvarlak geometrili kesici uçlar – Sandvik is adding round geometry (-RM) inserts

Sandvik: Yuvarlak kesici uçlar, dar kanallarda uzun kullanma mesafeleriyle daha iyi profil işleme sağlar. Kesici takım ve takımlama sistemi uzmanı Sandvik Coromant, CoroCut® QD dilimleme ve kanal açma takım programına yuvarlak geometrili (-RM) kesici uçları da ekliyor. Yuvarlak geometri dar kanallarda uzun kullanma mesafeleriyle profil işleme imkanı sunarken dış çap profil işleme, oyukların ve dip boşaltmaların üretilmesi, tam radyal tabanlı doğrusal olmayan tornalama ve kanal açma uygulamalarında da kullanılabilir.

Sandvik: Round inserts promote better profiling with long overhangs in narrow grooves. Cutting tool and tooling system specialist Sandvik Coromant is adding round geometry (-RM) inserts to its program of CoroCut® QD parting-off and grooving tools. Round geometry enables profiling with long overhangs in narrow grooves, while further applications include external profiling, the generation of recesses and undercuts, and the potential to use non-linear turning and grooving with a full radial bottom.

Sandvik Coromant Tornalama Takımları, Global Ürün Müdürü Dr. Angélica González ürün hakkında şunları söylüyor: “CoroCut QD tutucular ile yuvarlak geometrili kesici uçları kullanmanın özellikleri ve avantajları arasında rijit kesici uç yuvası ile daha iyi takım ömrü ve talaş kontrolü, yüksek uygulama güvenliği ve talaş tahliyesi için üst ve alt içten kesme sıvısı ve Y ekseni bıçağı ile kullanım imkanı bulunur.” 

González bir müşteri örneğinden hareketle sağlanan potansiyel kazanca dikkat çekiyor: “42CrMo4 alaşımlı çelikten üretilen bir şafta, Niles-Simmons N30 CNC torna tezgahında kanal açma işlemi yapılması gerekiyordu. Rakip bir çözüm yerine -RM geometrili kesici uçlara sahip bir CoroCut QD tutucu kullanılarak çok daha iyi talaş kontrolü ile takım ömrü iki katına çıktı. Her iki takımda da aynı kesme değerleri kullanılmıştı: 290 dev/dak iş mili hızı; 160-180 m/dak (525-591 ft/dak) kesme hızı; 0,3 mm/dev (0,012 inç/dev) ilerleme hızı ve 2,7 mm (0,079 inç) eksenel kesme derinliği.”

Kesici uçlar için üç kalite seçeneği bulunur diyen Gonzales ayrıca şu bilgilerin altını çiziyor: “GC1125 kalitesi, demir dışı metallerde, ısıl dirençli süper alaşımlar (HRSA’lar) ve titanyumda bazı kaba talaş işleme operasyonları ve tüm malzemelerde ince talaş işleme uygulamaları için idealdir, GC1135 kalitesi ise paslanmaz çelik ve HRSA’larda kaba talaş işleme için ilk tercihtir. Ayrıca çelik ve döküm demir iş parçalarında kaba talaş işleme uygulamaları için GC4335 kalitesi sunuluyor. Çeşitler 3, 4, 6 ve 8 mm (0,008, 0,157, 0,236 ve 0,315 inç) olmak üzere dört kesici uç boyutu ile kullanılabilir.”

Bir cevap yazın