WIN EURASIA Metalworking Fuarı, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı

AcılısHannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş  tarafından düzenlenen WIN EURASIA Metalworking İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 11-14 Şubat 2016 tarihleri arasında düzenlenen WIN Eurasia Metalworking Fuarı; sac levha işleme ve yüzey işlem sektörlerinin önde gelen firmalarını ağırlıyor. Bu yıl 21. kez düzenlenen fuarın açılış törenine; Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Andreas Gruchow, Alman Mühendislik Federasyonu VDMA Türkiye Ülke Müdürü Friedrich Wagner, VDMA Alman Mühendislik Federasyonu Yüzey Teknolojileri Başkanı Martin Riester, İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kavlak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Teftiş Kurulu Başkanlığı İstanbul Grup Başkanı Zeki Kömürcü, Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) Başkanı Dr. Hüseyin Halıcı, Makina İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Dr. Süfyan Emiroğlu ve Makina Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Sevda Kayhan Yılmaz katıldı.

genel1WIN EURASIA Metalworking Fuarı 13 ülkeden 474 katılımcıyla 21. kez gerçekleştiriliyor

Açılış töreninde konuşan Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Andreas Gruchow, WIN EURASIA Metalworking Fuarı’nın 13 ülkeden 474 katılımcıyla özellikle üretim teknolojileri alanında tüm dünyada en önemli fuarlardan biri olarak yerini aldığını söyledi. Dünyadaki 4’üncü sanayi devrimine vurgu yapan Gruchow, sanayide gelinen ‘4. Devrim aşaması’nda Almanya’da önemli yollar kat edildiğini, makinaların artık daha akıllı olduğunu, robotik sistemlere geçiş yapıldığını  ve bu yeni dönemle sanayide yeni üretim trendleri de ortaya çıktığını belirtti.  Türkiye’nin birçok ülke için üretim merkezi olduğunu vurgulayan Gruchow, şöyle devam etti: “Ekonomilerde ve üretimlerde yaşanan zor günlerin içindeyiz. Ancak bu dönemlerde yeni teknoloji ve yeni üretim metodlarına yatırım yapmak geleceğe hazırlanmak adına her zaman doğru bir adımdır. Bu zor günler geride kalacaktır mutlaka. Alman sanayiciler  4’üncü sanayi devrimi döneminde Türkiye’de üretim yapmak için bekliyorlar.”

genel4“WIN Eurasia Metalworking Fuarı, metal işleme ve yüzey işlem sanayiinin liderlerini ağırlıyor,  ‘Endüstri 4.0 uygulamaları’ fuarda özel yer alıyor.”

Robotik teknolojilerin üretim süreçlerindeki artan önemine dikkat çekmek amacıyla ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen ve yoğun ilgi gören Robotics bu yıl ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği) işbirliği ile ziyaretçilerle buluşuyor. İnsansız üretime dayalı olarak geliştirilen modellerde robotların yer aldığı sanayiye ait örnek üretim şekilleri uygulamalı olarak sunuluyor. 14 firmanın robotik çözümlerini sergileyeceği alanın ortasında oluşturulan özel forum alanında ise imalat sanayiinde Robot Teknolojileri, İleri Robotik Uygulamalar, Akıllı Fabrikalar ve Endüstri 4.0 konularında 20’yi aşkın sunum gerçekleştiriliyor.

“Safe@Work”, “Automative Supply Chain” , “Metal İşleme Endüstrisinde Yüzey İşlem Teknolojileri”  özel bölümlerinde  forum ve seminerler gerçekleştiriliyor

Robotik özel alanının yanı sıra WIN EURASIA Metalworking, bu yıl üç özel alanı daha ziyaretçilere sunuyor:  “Safe@Work” , “Automative Supply Chain” , “Metal İşleme Endüstrisinde Yüzey İşlem Teknolojileri”Safe@Work özel bölümünde iş güvenliğine dair forum ve seminerlerin yer alıyor. Yurtdışından ve yurtiçinden iş sağlığı ve güvenliği firmalarını ağırlayan Safe@Work kapsamında, bir yandan iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili sunumlar gerçekleşirken, diğer yandan iş sağlığı ve güvenliği konusunda yüksek risk taşıyan imalat sanayiine yönelik kişisel koruyucu ekipmanlar sergileniyor. Automative Supply Chain özel alanında saç işleme ve yüzey işlem sektörü otomotiv sektörüyle buluşuyor. Metal ve yüzey işlem sektörünün otomotiv üretimindeki yerini, kurulan üretim bandında canlı olarak ziyaretçilere aktarılıyor. “Metal İşleme Endüstrisinde Yüzey İşlem Teknolojileri” konulu forum aracılığıyla ise yüzey işlem teknolojisindeki yeniliklere odaklanılıyor. VDMA ve GALDER işbirliği ile Surface Treatment Eurasia kapsamında düzenlenen forumda şu konular öne çıkıyor: “Temizleme ve ön işlem”, “Yüzey işlem ve kaplama teknolojileri”, “Kaynak ve enerji verimliliği”, “Çevre koruma/emisyonun azaltılması”,  “Yüzey teknolojileri aacılığıyla sac işleme süreçlerinin iyileştirilmesi”

 WIN EURASIA Metalworking, Metal Working ve Surface Treatment başlıkları altındaki 2 ayrı uluslararası ticaret fuarını tek bir çatı altında birleştiriyor. Yerli ve yabancı imalat sanayiinin liderlerini ağırlayan fuar, sac levha işleme ve yüzey işlem teknoloji zincirinin tamamına odaklanıyor. Fuar, 12-13 Şubat 2016 günleri 18.30’a kadar 14 Şubat günü ise 17.30’a kadar ziyaretçilerini bekliyor.

 

Bir cevap yazın